Noderīgi, Šokējoši

Izkrita vai izlūza zobs? Aizmirsti par dārgiem implantiem – Tagad varēsi izaudzēt jaunus zobus mājas apstākļos!

Mums ir labas ziņas: zobu plombas drīz var kļūt par senu vēsturi! Bija atklājums par narkotiku, ko sauc par Tideglusibu, un tā var kļūt par aizstājēju pildījumam dobuma labošanai Tas tika izstrādāts un arī izmēģināts, lai ārstētu Alcheimera slimību, taču šī narkotika var arī veicināt dabisko zobu mehānismu augšanu, un šādā veidā zobs spēs remontēt dobumus un pats dziedēt.

Tideglusibs faktiski stimulē cilmes šūnas zobā; tas pamudina bojāto zonu, lai tā varētu atjaunot cieto dentīna materiālu, no kura veidojas lielākā daļa zoba. Dentīns ir minerālviela zem zobu emaljas, kas tiek saēsta ar zobu bojāšanos.

Zobi dabīgi spēj atjaunot dentīnu un viņiem nav vajadzīga palīdzība. Tomēr viņi var to izdarīt īpašos apstākļos. Ir svarīgi, lai celuloze tiktu pakļauta traumas vai sabrukšanas dēļ, lai tā varētu izraisīt dentīna ražošanu. Bet pat šajā laikā zobs dabīgā veidā varēs augt ļoti plānās kārtās, kas nebūs pietiekami, lai labotu dobumus, kas vairumā gadijumā ir dziļi.

Pētījuma laikā pētnieki ievietoja bioloģiski noārdāmus un mazus sūkļus, un tie tika izgatavoti no kolagēna un tie iemērca tos Tideglusibā un ievietoja dobumos. Sūkļi izraisīja dentīna augšanu, un 6 nedēļu laikā viņi laboja bojājumus. Sūkļu kolagēna struktūra izkusa un zobs tika neskarts.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu


loading...