Interesanti, Neticami

Vai Tu Kādreiz Esi Pamodies Un Neesi Spējis Pakustēties? Uzzini Baiso Iemeslu

Vai tu esi viens no tiem, kurš ir piedzīvojis šo biedējošo situāciju, kad pamosties nekustīgs? Šī pieredze ir biedējoša, jo tu nevari pakustēties, idvest skaņu un tu izjūti elpas trūkumu. Vēl jo vairāk, šis stāvoklis var izraisīt smagu spiedienu uz krūtīm un briesmu sajūtu. Šis stāvoklis ir zināms kā miega paralīze.

Kas ir miega paralīze?
Miega paralīze ir parasomnijas forma, kas patiesībā nav bīstama. Šis stāvoklis noris līdz dažām sekundēm un notiek, kad cilvēks ir pamodies no miega vai iemieg. Lai arī reālais iemesls līdz galam nav izskaidrots, ir pieņēmums, ka miega paralīze rodas pārejas starp miega fāzēm laikā. Tas ir īpaši aktuāli, ieejot un izejot no REM miega fāzes.

REM jeb rapid eye movement (straujo acu kustību) fāzē ķermenis kļūst paralizēts. Tas notiek tādēļ, lai ķermenis tiktu pasargāts no traumām miega laikā, jo šajā fāzē notiek sapņošana. Ja nebūtu šī paralizējošā efekta, fiziska atbilde uz sapņiem varētu būt ļoti bīstama.

Ir uzskats, ka miega paralīze rodas pārejas starp miega fāzēm laikā. Tādejādi tu pamosties un apzinies, izjūti paralīzi.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu


loading...